Overwatch

Overwatch je mixem herních žánrů MOBA a FPS. Hraje se ve dvou šestičlenných týmech, přičemž se týmy střídají v bránění a útočení. Cíl, na který se útočí, je u každé mapy o trochu jiný. Po jednom kole se týmy prohodí. Podobně jako v Dotě, nebo League of Legends, si na začátku hry každý hráč vybere svého hrdinu, se kterým následující hru hraje. Hrdinové se dělí do kategorií Offense, Defense, Tank a Support (sub role – Sniper, Builder, Healer).

Overwatch League

Největší soutěží Overwatch světa je vcelku nová liga Overwatch League. Do této ligy si musely týmy místo koupit za 13 milionů dolarů a kopíruje styl americké basketbalové ligy NBA. V lize je celkem dvanáct týmů, 9 ze Severní Ameriky a po jednom z regionů Číny, Jižní Koreji a Evropy. Liga je rozdělená na čtyři ligové části. Tyto fáze trvají přesně měsíc a po těchto částech nastává championship playoffs, do kterého se kvalifikuje šest nejlepších týmů. Celkový prize pool má hodnotu 3,5 milionů dolarů, ale na sponzorských smlouvách si hráči vydělají také velmi zajímavé částky.

Jako u každé hry, kde si hráči volí hrdiny, je důležité při sázení sledovat, jak moc hrdinů dokáže hráč zahrát na nejvyšší úrovni a kde jsou individuální i týmové slabiny. Výsledky jsou hodně ovlivněny týmovou souhrou, protože týmové šarvátky v této hře vidíme snad častěji, než v jakékoliv jiné tohoto druhu.

 

Hodnocení z pohledu autora
Datum hodnocení
Sportovní událost
Overwatch
Naše hodnocení
51star1star1star1star1star