Hearthstone

Hearthstone je online karetní hra, která byla inspirovaná Magicem a vytvořená společností Blizzard. V zápasech se utkávají pouze dva hráči, kteří si na začátku vyberou jednoho z devíti hrdinů. Každý hrdina má své speciální schopnosti a své jedinečné karty. Některé karty se ale dají použít za všechny postavy. Každý hrdina má na začátku 30 životů a ten, který první sebere soupeři všech 30, vyhrává. Na profesionální scéně si většinou hráči připraví 4 balíčky a 1 mohou soupeři zabanovat (zakázat použít). 

Často také vidíme zápasy týmů. V těch však absolutně nejde o nějakou týmovou souhru. Hráči jen proti sobě hrají s účelem získat jeden bod pro svůj tým. V těchto zápasech proti sobě nastupují jedni ze tří hráčů se dvěma balíčky. Pokud hráč prohraje dvakrát za sebou, ze zápasu vypadává a jeho balíček se již nemůže v současném zápase využít.

Esport scéna

Hearthstone se od ostatních her samozřejmě liší, ale na druhou stranu, má s nimi i spoustu společného. Samozřejmě, že opět záleží na schopnostech hráče. Tentokrát vám ale moc nepomohou reflexy, ale hlavně správná strategie. Přát vám ale musí i trochu štěstí, protože i sami hráči si často stěžují, že ve hře je až příliš náhodných vlivů. U sázení na jednotlivé zápasy musíte předvídat, jaké balíčky si hráči připraví a jaký má větší šanci vyhrát. V rozhodování hráčů může hrát velkou roli i třeba rozdíl mezi offline a online turnaji, jelikož na stagi jsou nervózní z fandících diváků, což jim může zatemnit myšlení.

 

 

 

Hodnocení z pohledu autora
Datum hodnocení
Sportovní událost
Hearthstone
Naše hodnocení
51star1star1star1star1star