Dota 2

Dota 2 je online hra podobná League of Legends. Právě lolko je inspirováno původní mapou ve Warcraft III, které se říkalo Dota. Dota 2 vznikla v roce 2013 a brzy se stala nejhranější hrou na Steamu. I když ji v poslední době překonává hráčská základna PUBG, co se týče esportu, Dota 2 je hrou s největšími prize pooly. Na International 2017 se hrálo dokonce téměř o 25 milionů dolarů (asi 500 milionů korun), což je historicky zdaleka největší prize pool v historii celého esportu.

Dota 2 se hraje na profesionální úrovni v týmech pětic. Každý hráč si na začátku vybere jednoho z více než 115 hrdinů, se kterým poté hraje danou hru. Zápasy se hrají pak buď stylem BO1 (na jednu vyhranou hru), BO3 (dvě vyhrané hry) nebo BO5 (tři vyhrané hry). V posledním jmenovaném stylu se hrají nejdůležitější zápasy. Cílem je samozřejmě zničit soupeřovu základnu. 

Hráč zastává jednu z rolí ve hře. Tyto role se rozdělují čísly 1-5. Pro tyto role jsou samozřejmě dobré určité skupiny hrdinů a tím se limitují možnosti jednotlivých hráčů. Díky tomu ještě před samotným zápasem musí proběhnout taktická příprava. Nejdůležitější hodnotou jsou týmové zlaťáky, díky nimž si hrdinové mohou koupit další předměty, které jim přidají důležité dovednosti. Ty získají zabíjením soupeřů, poskoků na lajnách, monster v džungli a samozřejmě ničením věží.

Live sázky

Podobně jako v jiných esportech i běžných sportech, si často můžete vsadit i live. Vsadit si můžete například na to, kdo první zničí věž, nebo prolije soupeřovu krev. Velmi zajímavou sázkou je možnost vsadit na tým, který jako první zabije Roshana, důležité monstrum v této hře. To vše se dá částečně odvodit od síly týmů a jejich vybraných týmových kompozicí. Lákavá je i sázka na přesný počet her, pokud se zápas hraje stylem série na více vyhraných her. Tuto sázku lze dobře využít při velkých rozdílech v kvalitě týmů.

Esports scéna

Esport scéna hry Dota 2, podobně jako u CS:GO, není tolik strukturovaná jako například u Overwatch nebo League of Legends. Valve se totiž nepokouší vytvářet vlastní kompetetivní scénu a turnaje tak organizují hlavně turnajové organizace jako ESL nebo PGL. Valve ale na turnaje má značný vliv.

Hodnocení z pohledu autora
Datum hodnocení
Sportovní událost
Dota 2
Naše hodnocení
51star1star1star1star1star