Představení: Esport sázení

Esport je dlouhodobě rostoucí oblast, okolo které se aktuálně začínají zajímat i sázkaři. Není také divu, protože se esporty stávají čím dál tím víc seriózním tématem. Sleduje ho čím dál více lidí a rozhodně to není jen podívaná pro děti. Možná se někomu může zdát divné, že někdo sleduje někoho jiného, jak hraje počítačovou hru, ale postupně se z této aktivity stává fenomén moderní doby.

Investoři do Esports

Do esportu v poslední době investuje čím dál více investorů. Do esportu se nezapojují jen firmy, které prodávají technologie jako Acer, HyperX, Kingstone nebo Intel. Sponzory prvotřídních světových turnajů se totiž staly například značky jako Mercedes, BMW, Disney, Snickers, Coca-Cola, Dove a mnohé další. Často sponzoři volí rovnou založit svůj vlastní esport tým. Touto verzí investice se nechaly zaujmout i fotbalové (Paris Saint Germain, Schalke 04, FC Copenhagen) nebo basketbalové (Philadelphia 76ers, Golden State Warriors, Houston Rockets) kluby. 

Prognóza celkových výdělků esportu (v milionech amerických dolarů) © Statista 2018

Celková infrastruktura esport organizací se velkou mírou rozrostla. Profesionální hráči nyní mají své agenty, profesionální smlouvy, doktory atd. Velmi často vidíme v esport týmech trenéry, analytiky, psychology nebo skauty, kteří pomáhají správnému chodu týmu a celé organizace. Často se v esportu dočkáváme pravidelných lig a obrovských mezinárodních turnajů s milionovými cenami. 

Největší esport hry vám uvádíme zde:

Hodnocení z pohledu autora
Datum hodnocení
Sportovní událost
Esports
Naše hodnocení
51star1star1star1star1star