Snooker China Open 2018: program, favorité

Snooker China Open 2018: 2. – 8. dubna

Před mistrovstvím světa tradičně zavítají nejlepší hráči snookeru do Pekingu, kde na ně čeká třetí největší turnaj sezony. Hrát se bude o £1,000,000 a očekávat můžeme ta největší esa světového snookeru. Dotace turnaje vzrostla téměř o dvojnásobek a mění se rovněž pravidla.

China Open – aréna

Nově se China Open bude hrát v hale olympijského centra v Pekingu.

Zdroj: Tkhunt.com

Tradičně se China Open hrávalo v aréně Beijing University Students‘ Gymnasium v hlavním městě Číny. Z malé haly pro 4200 fanoušků se však turnaj přesouvá do olympijského centra, jehož sportovní hala pojme až 7000 diváků. Zbudována byla v roce 1988 a sloužila basketbalovým zápasům při pořádání Asijských her. V Pekingu se China Open hraje od roku 2005.

China Open 2017

Loni se v Pekingu radoval Mark Selby.

Zdroj: worldsnooker.com

Loňské China Open bylo druhým nejlépe dotovaným turnajem ročníku, letos došlo ke změnám v dotacích, které prestiž turnaje ještě navýšily. Obhájcem byl Angličan Judd Trump. Ten došel hladce až do čtvrtfinále, kde ovšem překvapivě nestačil na Írance Hosseina Vafaeie a prohrál 3:5. To Mark Selby jakožto úřadující světová jednička bez zaváhání došel do finále. V něm narazil na Welšana Marka Williamse a zvítězil 10:8. Dobrou formu poté Selby osvědčil i na mistrovství světa, kde získal další titul a suverénním způsobem opanoval loňskou sezonu na pozici nejlepšího hráče světa.

China Open 2018 – velké změny

China Open navýšilo dotaci na téměř dvojnásobek.

Zdroj: sportsnewsireland.com

Promotér China Open uzavřel se snookerovou asociací čtyřletý kontrakt, v němž se zavázal výrazně navýšit dotaci turnaje. V loňském roce totiž bylo ve hře celkem £510,000, přičemž od letošní sezony se tato částka navyšuje na £1,000,000. To z China Open dělá jediný turnaj kromě mistrovství světa s tak vysokými prize money, které rovněž rozhodují o postavení v žebříčku. Finále turnaje se bude poprvé hrát na 11 vítězných framů. Část účastníků vzešla rovněž z lednové kvalifikace.

China Open 2018 – favorité

V letošní sezoně zatím Selby hledá optimální formu, ovšem i on moc dobře ví, že právě začátek jara, kdy v krátkém sledu následuje China Open a Mistrovství světa je klíčovou pasáží celé sezony. Jistě tak bude připraven a bude patřit mezi favority turnaje. Kromě něj by o titul opět jistě rád hrál Mark Williams, poražený finalista z loňska. Zaútočit na pozici světové jedničky bude chtít jistě i legendární Ronnie O’Sullivan, který letos ovládl mimojiné Shanghai Masters či UK Championship. Zapomenout nemůžeme ani na Johna Higginse či Dinga Junhuie. Černým koněm by mohl být i Neil Robertson, jenž v letošní sezoně ukazuje mírný návrat formy někdejší světové jedničky.

China Open 2018 – pravidla

Do úvodního kola turnaje zasáhne dohromady 128 hráčů, kteří si to rozdají na 6 vítězných framů. Podle stejných pravidel pokračuje turnaj až do semifinále. V něm se nejlepší čtyři utkají v zápase na 10 vítězných framů, ve finále pak bude k titulu potřeba získat ještě o jeden frame více. Vítěz turnaje si do žebříčku připíše £225,000, tedy nejvyšší výhru, kterou může na turnaji snookerové tour získat vyjma světového šampionátu, kde výherce bere £425,000.

China Open 2018 – program

China Open začne prvním kolem 2. dubna a pokračovat bude až do neděle 8. dubna, kdy v ranních hodinách středoevropského času začne finále. Podrobnější rozlosování a rozpis zatím není znám, nabídneme Vám jej tedy v textu krátce před začátkem turnaje.

China Open 2018 – přenosy, sázení

Živé přenosy z turnajů ve snookeru tradičně nabízí Eurosport. Sledovat elitní hráče je ale možné i na webu. Tipovat celkového vítěze a sázet na zápasy bude možné na všech velkých sázkových kancelářích, srovnání nabídky a nejlepší kurzy Vám přineseme v textu s analýzou před závěrečnými zápasy turnaje.

Hodnocení z pohledu autora
Datum hodnocení
Sportovní událost
Snooker China Open 2018: program, favorité
Naše hodnocení
51star1star1star1star1star

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.