Češky slaví postup ve Fed Cupu přes Švýcarky

Nejrychlejším možným způsobem postupují české tenistky do semifinále Fed Cupu. Petra Kvitová v úvodním nedělním duelu přehrála Švýcarku Belindu Bencicovou 6:2 a 6:4. Jednička výběru Petra Pály tak přidala třetí, rozhodující bod. Za už rozhodnutého stavu prohrály v závěrečné čtyřhře Lucie Šafářová a Barbora Strýcová s párem Timea Bacsinszká, Jil Teichmannová 6:1, 4:6 a 8:10 v super tie-breaku.

Karolína Plíšková nehrála kvůli nemoci

Česká jednička ani tentokrát za reprezentaci nenastoupila

Česká jednička Karolína Plíšková musela duel se Švýcarkami kvůli nemoci vynechat

Zatímco ještě v sobotu světová pětka figurovala při slavnostním nástupu, o den později už reprezentační kolegyně nepodporovala ani z lavičky; na doporučení doktorů se raději kurýrovala z chřipky mimo O2 arenu.

Snadné sousto pro české tenistky

Švýcarky neměly proti Česku šanci!

Češky převedly na domácí půdě skvělý výkon. Švýcarky byly bez šance

V sobotu nejprve zastupující jednička Petra Kvitová udolala ve třech setech Viktoriji Golubicovou a poté Barbora Strýcová porazila ve dvou sadách Belindu Bencicovou. V neděli Kvitová po dvousetové výhře nad Bencicovou přidala rozhodující třetí bod a v závěrečné čtyřhře už Švýcarky pouze snížily na konečných 1:3.

Skvělá bilance proti Švýcarkám

Češky porazily Švýcarsko posedmé z osmi vzájemných soubojů.

V semifinále čeká českou reprezentaci Německo

Příští zastávkou bude Německo. „Němky mají obrovsky silný tým, takže my taky budeme potřebovat silný tým. S tímhle kádrem se ale dá porazit každý,“ vyjádřil Petr Pála naději, že se tenistky i v dubnu sejdou kompletní.

Češky nedali Švýcarkám šanci

Petr Pála může být se svým týmem spokojen

Vsaďte si na tenis u Fortuny!

Casino Fortuna

 

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.