MS v hokeji 2023 – program a rozpis zápasů

Potřebujete vědět kdy začína MS v hokeji, kde a s kým bude hrát český hokejový výběr? Pak jste na správné adrese. S naším přehledem vám neuteče ani jeden zápas mistrovství světa. Níže najdete kompletní schéma všech duelů na šampionátu, od zahajovacího utkání až po závěrečné finále.

Herní systém šampionátu v Tampere a Rize je stejný jako byl v loňském roce. Turnaje se účastní celkem šestnáct celků, které jsou rozděleny do dvou skupin po osmi týmech. Ve skupině se hraje tzv. švýcarským systémem (každý s každým jeden zápas). Za výhru v základní hrací době se udělují tři body, za výhru v prodloužení, či nájezdech získá tým dva body, jeden bod se týmům připíše po prohře v prodloužení, nebo nájezdech a konečně za prohru v základní hrací době nezíská tým žádný bod.

Do vyřazovací části šampionátu postupují z každé skupiny čtyři nejlepší celky. Systém dvojic pro čtvrtfinále je následující: Nejlepší tým ze skupiny A bude hrát proti 4. týmu ze skupiny B, dále 2A – 3B, 1B – 4A a 2B – 3A. Ovšem v případě, že by ve čtvrtfinále mělo dojít na vzájemný zápas pořádajících zemí Finska s Lotyšskem, bude systém nasazení změněn a vyřazovací zápasy se bude hrát podle tohoto schématu: 1A – 4A, 2A – 3A, 1B – 4B, 2B – 3B.

Týmy na posledních místech obou skupin pak čeká nepopulární sestup do divize I A.

Pokud se v zápase nerozhodne v řádné hrací době, čeká hráče pětiminutové prodloužení, pokud jde o zápasy ve skupině. V play-off se prodloužení bude hrát 10 minut. V obou případech rozhodne o zápase tzv. „náhlá smrt“. Nepadne-li branka ani v prodloužení, rozhodnou o osudu zápasu samostatné nájezdy.

Kdy bude MS v hokeji, jak vypadá pavou zápasů?